Wrześniowe starty „Chrobrego”

Trudny sportowy sezon 2019/2020 z powodu stanu epidemicznego na świecie i w naszym kraju dopiero we wrześniu został dokończony cyklem turniejów o tytuły Mistrzów Wielkopolski. UKS „Chrobry” Gizałki był jedynym klubem z południowej Wielkopolski, który wystawił swoich zawodników we wszystkich młodzieżowych kategoriach. Zanim jednak najlepsi reprezentanci „Chrobrego” przystąpili do rywalizacji o jak najlepsze lokaty w mistrzostwach wystartowali 16 sierpnia w Luboniu w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Igor Kaczmarek w kategorii młodzików wywalczył 17 lokatę, a startujące w tej samej kategorii dziewczęta Dominika Cieślak i Klaudia Słupska sklasyfikowane zostały solidarnie na miejscach 17 – 18. W kategorii juniorek wystartowała Majka Majdecka, która grając z meczu na mecz coraz lepiej zajęła 8 miejsce. Pierwszy turniej Mistrzostw Wielkopolski rozegrano 5 września w Krzyżu Wielkopolskim, a do rywalizacji przystąpiły juniorki i juniorzy. Nie zawiodła oczekiwań trenera Andrzeja Poźniaka mimo braków treningowych Majka Majdecka, która zajmując V miejsce w klasyfikacji końcowej była o krok od awansu do Mistrzostw Polski i miejsca na podium. Już następnego dnia 6 września tym razem w Poznaniu swoje mistrzostwa rozegrali żaczy i żaczki. Barwy „walecznego króla” reprezentowali Patryk Filipiak w kategorii chłopców sklasyfikowany w turnieju na 23 miejscu, oraz Lena Jankowiak grająca w kategorii żaczek, która swoją 8 lokatą potwierdziła swoją przynależność do wojewódzkiej czołówki zawodniczek w tej kategorii wiekowej. 12 września również w Poznaniu w mistrzostwach kadetek wzięła udział Wiktoria Jankowiak, dla której 17 miejsce w turnieju nie było szczytem Jej możliwości. Osiągnięcie wyższej lokaty mimo dobrej gry uniemożliwił przyjęty pucharowy system współzawodnictwa, eliminujący zawodnika już po jednej porażce. Ten sam los także w Poznaniu podzieliły następnego tj. 13 września Klaudia Słupska i Dominika Cieślak, które wystartowały w mistrzostwach młodziczek. Klaudia zajęła miejsca 17 odnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc jedną porażkę, a Dominika miejsce 13 po dwóch zwycięstwach i kończącej jej zawody jednej porażce.

18 19 20 21 22 23 24 25 26

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.