W Gizałkach świętowano Niepodległą

W całym kraju coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości mają  szczególny charakter. Również i w Gizałkach wieloletnia współpraca Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chrobry” i Gminnego Centrum Kultury w osobie Pani Jolanty Roszak, owocuje wydarzeniem sportowym nieporównywalnym do żadnego innego. Taką ocenę i opinie wyrazili niemal wszyscy uczestnicy Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Narodowego Święta Niepodległości „Rodzina jak drużyna”, który odbył się w sali sportowej 11 listopada 2019 roku.

Tym razem do sportowej rywalizacji uświetniającej 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, zaproszone zostały dwuosobowe zespoły rodzinne. Na starcie stanęło 16 par w różnej konfiguracji więzów rodzinnych, od pary narzeczeńskiej, przez drużyny braterskie i duety ojców z synami lub córkami, po zespoły  kuzynowskie. W iście świątecznej lecz nie pozbawionej sportowych emocji atmosferze, ponad czterogodzinne zmagania wyłoniły zwycięską rodzinną parę. Okazałe puchary  w narodowych barwach z rąk Wójta Gminy Gizałki Roberta Łozy, za tytuł i l miejsce odebrało rodzeństwo Majka i Kamil Majdeccy. Na drugim miejscu podium stanęli: Jacek Borowski wraz z synem Wiktorem, którzy stoczyli znakomity i emocjonujący pojedynek finałowy z rodzeństwem Majdeckich. III miejsce  przypadło w udziale Andrzejowi Glapie wspieranemu w sportowym boju przez córkę Aleksandrę. W bezpośrednim pojedynku o to ostatnie miejsce na podium, rywalami duetu z rodziny Glapów byli reprezentanci rodu Kaczmarków, Zbigniew i jego syn Igor. Miejsce piąte wywalczyli Ireneusz Kwitowski z córką Adą pokonując rewelacyjnie grających Filipiaków czyli Radka i jego sześcioletniego syna Patryka. Patryk był najmłodszym uczestnikiem sportowej imprezy.  Dalsze dziesięć rodzinnych zespołów choć nie są wymieniane z imienia i nazwiska, zasługują na równie szczere wyrazy uznania i szacunku, za sposób w jaki zdecydował się czcić „Niepodległą” w rocznicę wydarzeń, tak bardzo oczekiwanych i upragnionych przez pokolenia naszych rodaków żyjących w zaborczej niewoli. Na zakończenie relacji z wydarzeń w gizalskiej sali sportowej dodać należy, iż ubytek sportowych sił regenerowały grzane kiełbaski serwowane przez Gminne Centrum Kultury a każdy uczestnik turnieju otrzymał okolicznościowy medal wręczany przez Wójta Roberta Łozę. Jeśli ktoś na zakończenie zawodów odczuwał jeszcze niedosyt emocji, to miał jeszcze okazję wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez restaurację „Peryferia” Pani Elżbiety Majdeckiej. Losowane fanty rzeczywiście osładzały  „gorycz” sportowej porażki.

46 47 48 49

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.