„Chrobry” na mistrzostwach w Gnieźnie

W minioną sobotę 25.05.2019 r. w Gnieźnie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii żaków i żaczek oraz skrzatów i skrzatek. W mieście bardzo mocno związanym z królem Bolesławem Chrobrym nie mogło zabraknąć reprezentacji klubu, który nosi to zaszczytne imię czyli zawodników i zawodniczek z Gizałek. W kategorii żaków występował Igor Kaczmarek, który dostał się do turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski z 23 miejsca listy rankingowej i można powiedzieć, że spisał się na miarę swoich możliwości zajmując 17 lokatę.

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu

Miniony weekend był niezwykle pracowitym okresem dla zawodników i zawodniczek tenisowej sekcji UKS „Chrobry” Gizałki. W dniach 26 – 27 kwietnia 2019 roku w Mławie w Mistrzostwach Polski Juniorek startowała Majka Majdecka. Jej występ nie przyniósł spektakularnego sukcesy, gdyż już sam awans do zawodów najwyższej krajowej rangi dla podopiecznej trenera Andrzeja Poźniaka, która debiutuje w kategorii juniorek jest dużym osiągnięciem. Majka Majdecka wystąpiła w turnieju indywidualnym zajmując miejsce w przedziale 49-64, w turnieju deblowym grając w parze z zawodniczką LKTS Luboń Natalią Piechotą sklasyfikowana została na miejscu 17-32, oraz w grze mieszanej występując z Damian Szczerbą z MSZS Świdwin ukończyła zawody na pozycji 49 – 62. W tym samym czasie w Zdunach klubowe koleżanki Majki rywalizowały w Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska Juniorek i Juniorów. Dziewczęta „Chrobrego” po raz kolejny potwierdziły swoją zdecydowaną dominację w dawnym województwie kaliskim zajmując wszystkie miejsca na podium.

Czytaj więcej...

O medale Mistrzostw Południowej Wielkopolski

W Gołuchowie 06 kwietnia 2019 roku rozegrano Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w Tenisie Stołowym Młodziczek i Młodzików. Startowała w nich pięcioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Chrobry" Gizałki w składzie: Klaudia Słupska, Natalia Kubiak, Dominika Cieślak, Lena Jankowiak i Kamil Majdecki. Podopieczni trenera Andrzeja Poźniaka wywalczyli cztery medale a najwięcej powodów do zadowolenia miała tego dnia Klaudia Słupska, która w bardzo dobrym stylu  sięgnęła po złoty medal i tytuł Indywidualnej Mistrzyni Południowej Wielkopolski Młodziczek.

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy „Chrobrego”

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowe w Gizałkach odbyły się Mistrzostw Okręgu Południowa Wielkopolska Kadetów i Kadetek w Tenisie Stołowym. Przy pingpongowych stołach doskonale radzili sobie tego dnia reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chrobry”, którzy z kompletu 15 medali wywalczyli aż osiem. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Wiktoria Jankowiak, która przez blisko rok nie trenowała ze względu na chorobę a do treningów wróciła przed miesiącem. W gizalskim mistrzowskim turnieju Wiktoria wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki okręgu w kategorii kadetek, odbierając złoty medal i okazały puchar Starosty Pleszewskiego.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie i okręgowe mistrzostwa

Ponad 200 kilometrową podróż musiały odbyć Majka Majdecka i Ewa Mazurek, by w dniu 30 marca 2019 roku w Krzyżu Wielkopolskim wziąć udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek w Tenisie Stołowym. Zawody stanowiły jednocześnie wojewódzką eliminacje do Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Mławie w dniach 26 -28 kwietnia 2019 roku. Znakomity zawody rozegrała tego dnia Majka Majdecka zdobywając brązowy medal za III miejsce w turnieju indywidualnym dające prawo uczestnictwa w krajowym championacie.

Czytaj więcej...

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.