Historia Gimnazjum

Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II zostało powołane do istnienia jako nowa placówka oświatowa w związku z wprowadzeniem reformy edukacji od 1 września 1999 r. Organem prowadzącym naszej szkoły jest gmina Gizałki.

Siedziba szkoły znajduje się w obiektach szkolnych przy ulicy Kaliskiej 25 w Gizałkach. Nauka w gimnazjum jest obowiązkowa, trwa trzy lata i podejmują ją uczniowie po ukończeniu 6-letniej szkoły podstawowej. Nasza szkoła od początku dynamicznie się rozwija i dąży do wysokiej jakości pracy.
Pierwszym dyrektorem szkoły była mgr Barbara Latosińska. Była ona odpowiedzialna za zorganizowanie gimnazjum od podstaw i kierowała szkołą od 1września 1999 r. do 31 sierpnia 2002 r. W tym okresie szkoła została wyposażona m.in. w dwie nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, w nowoczesną pracownię języków obcych oraz urządzono boisko sportowe.
W drugim roku istnienia, w jubileuszowym roku 2000 gimnazjum otrzymało imię Ojca Św. Jana Pawła II. Uroczystości związane z nadaniem imienia szkole miały miejsce w dniu 16 października. W tym samym dniu po raz pierwszy zabrzmiał hymn naszej szkoły, którego słowa i muzykę napisał nauczyciel naszego gimnazjum mgr Stanisław Orkowski (obecnie emerytowany) a opracowania i aranżacji dokonał mgr Waldemar Górski - także nauczyciel gimnazjum.
 
                                    nadanie imienia01        nadanie imienia02
 
Rok później, 18 października 2001 r. społeczność szkolna przeżyła doniosłą uroczystość przekazania i wręczenia sztandaru.
 
                                   wreczenie sztandaru                        gimnazjum sztandar
 
Od 1 września 2002 r. do 31.08.2007 r. szkołą kierował mgr Dariusz Lis. We wrześniu 2003 r. nasze gimnazjum otrzymało certyfikat „Szkoła z klasą”.
 
                                 szkola z klasa01                      szkola z klasa02

Od 1 września 2007 r. pełniącym obowiązki Dyrektora Gimnazjum została mgr Arleta Dominiak - dotychczas nauczycielka języka polskiego gizalskiego gimnazjum.
Z dniem 1 września 2008 r. Szkoła Podstawowa w Gizałkach i Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach, na mocy decyzji Rady Gminy zostały połączobe w Zespół Szkół. Dyrektorem Zespołu Szkół w Gizałkach, w wyniku przeprowadzonego konkursu, została dotychczasowa p.o. Dyrektora Gimnazjum, mgr Arleta Dominiak.

W 2010 r. przy Zespole Szkół w Gizałkach wybudowano kompleks boisk "Orlik". Zostały też zmodernizowane pracownie komputerowe w szkole podstawowej i gimnazjum.
Od 1 września 2013 r. dyrektorem Zespołu Szkół w Gizałkach została mgr Małgorzata Malinowska, która w latach 2003 - 2008 pełniła funkcę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gizałkach. Społecznym zastępcą dyrektora został mgr Dariusz Lis.

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.