UROCZYSTE OTWARCIE KOMPLEKSU EDUKACYJNO-SPORTOWEGO

37a Marzenia się spełniają! Te słowa towarzyszyły uroczystości, która miała miejsce 14 października 2020r., w Dniu Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach. W tym dniu bowiem miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowo wybudowanego kompleksu edukacyjno – sportowego.
Spełniły się marzenia wielu pokoleń uczniów, nauczycieli i rodziców! Szkoła zyskała salę sportową oraz dodatkowe pomieszczenia lekcyjne, dzięki czemu możliwe stało się także utworzenie w placówce oddziału przedszkolnego dla dzieci sześcioletnich.
W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły, zebrało się grono szacownych osób. W uroczystości wzięły udział władze wojewódzkie, powiatowe i samorządowe, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, przyjaciele szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele uczniów i ich rodziców.

Gości powitała Dyrektor Szkoły, Małgorzata Malinowska. W swoim przemówieniu stwierdziła, że pandemia koronawirusa spowodowała, iż oficjalne otwarcie następuje z pewnym opóźnieniem, kiedy obiekt już spełnia swoją rolę, tętni życiem, cieszy uczniów, rodziców i nauczycieli. Pozwala w bezpieczny i atrakcyjny sposób realizować zajęcia edukacyjne i sportowe. Podziękowała wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym i doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji, a szczególnie Wójtowi Gminy Gizałki, Robertowi Łozie, radnym poprzedniej i obecnej kadencji oraz Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego, Krzysztofowi Grabowskiemu. Poprosiła też o minutę ciszy dla uczczenia pamięci proboszcza naszej parafii, księdza Grzegorza Kulińskiego, który zmarł nagle w minioną sobotę.
Oficjalne otwarcie nowego obiektu nastąpiło po symbolicznym przecięciu wstęgi, którego dokonali przedstawiciele władz, Dyrektor Szkoły oraz przedstawiciel uczniów. Nowy kompleks edukacyjno – sportowy poświęcił ksiądz Arkadiusz Pryka - wikariusz tutejszej parafii.
Następnie głos zabrał Wójt Robert Łoza. W swoim przemówieniu przybliżył historię powstania sali gimnastycznej i podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu.
Zaproszeni goście w swoich przemowach gratulowali tak pięknego i nowoczesnego obiektu oraz życzyli wielu sukcesów i rozwijania talentów. Nie kryli radości z realizacji tej inwestycji, podkreślając jej znaczenie dla rozwoju młodzieży szkolnej i mieszkańców gminy.
Kontynuacją części oficjalnej była część artystyczna. Nasi uczniowie, przygotowani przez nauczycieli: Iwonę Biskupską – Czajczyńską, Marzenę Kaźmierską oraz Waldemara Górskiego, zaprezentowali się pięknie i wzbudzili zachwyt wszystkich zgromadzonych.
Uczestnicy uroczystości mieli też możliwość wysłuchania pięknego koncertu wokalno – instrumentalnego duetu wykonawców grających znane i mniej znane utwory na skrzypcach i harfie irlandzkiej.
Na zakończenie spotkania goście zwiedzili obiekt, wpisali się do księgi pamiątkowej, a następnie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

2   3   4

5   6   7

8   9   10

12   13   14

15   16   17

18   20   21

22   23   24

26   27   28  

29   30   31

32   32 2   32 3

38   39   40  

42   44   43

45  

 

 

 

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.