AKCJA "GÓRA GROSZA"

01 W dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Jest to akcja o charakterze charytatywnym. Jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby. Każdy przynosił tyle, ile mógł, działając zgodnie z zasadą: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Zebraliśmy 355,89 zł (ponad 29 kg monet). Po przeliczeniu zebranej kwoty zapakowaliśmy je w trzy paczki (A to dlatego, że jedna paczka nie mogła liczyć więcej niż 10 kg) i zanieśliśmy na pocztę, skąd powędrowały one do adresata. W ten sposób wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogliśmy naszym rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.
Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy wrażliwi i potrafimy się zjednoczyć dla wspólnego dobra.

 

02   03  

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.