Nauczyciel naszej szkoły uhonorowany Medalem Edukacji Narodowej

   30 października 2018 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu zostałem odznaczony przez Panią Kurator Oświaty Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odbierając to najważniejsze, chyba dla każdego nauczyciela wyróżnienie, byłem dumny nie tylko dlatego, że to moje nazwisko wybrzmiało w historycznej sali ale również dlatego, że wymieniona została nazwa szkoły, dla której dobrego imienia pracuję już ponad trzydzieści lat.

"Aby nauczyciel mógł powiedzieć, iż osiągnął sukces, to najpierw ten sukces musi osiągnąć jego uczeń"- to była i jest moja dewiza, wytyczna w realizacji nauczycielskiego powołania. Dlatego dziś pragnę dedykować to wyróżnienie przede wszystkim moim uczniom. Mam tu na myśli nie tylko tych, którzy w mozolnym i trudnym treningu sportowym konsekwentnie dążyli i dążą do sukcesu ale i tych, dla których największym sukcesem było i jest pokonywanie własnych słabości, rumieniec
i uśmiech na twarzy po każdej lekcji. Chciałbym również podzielić się tym medalem
z tymi nauczycielami, którzy nie mają tyle szczęścia co ja, by spotkać ludzi życzliwie oceniających ich zawodowy dorobek.

                                                                      Andrzej Poźniak

001          002

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.