Zielona Szkoła w Lądzie

   W dniach od 17 do 19 września 34 uczniów z klas 5a, 5b oraz 6 uczestniczyło w zajęciach w ramach Zielonej Szkoły organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zajęcia odbyły się w klimatycznym Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
   Uczestnicy poznali walory przyrodnicze Powidzkiego Parku Krajobrazowego, zwiedzili  klasztor w Lądzie, spędzili czas w stadninie koni w Mieczownicy, gdzie korzystali z przejazdu bryczką.


   W Budzisławiu Kościelnym poznali historię pracy młynarza, zwiedzali wiatrak noszący imię Szczepan. Tam też uczestniczyli w ciekawej lekcji o życiu pszczół.
   Każdego dnia uczniowie brali udział w warsztatach: wikliniarskich (wyplatali koszyczki), garncarskich (lepili  oraz toczyli na kole naczynia z gliny), plastycznych, podczas których malowali  gipsowe figurki o kształtach przypominających liście drzew oraz zwierzęta występujące na tamtych terenach, robili magnesy. Były konkursy, testy, Quest, dyskoteka.
   Uczniowie skorzystali też z prelekcji na tematy: Jakość powietrza to jakość życia, Woda w przyrodzie-znaczenie i ochrona oraz ze spacerów ścieżką przyrodniczą.
   Cały pobyt, któremu towarzyszyła przepiękna pogoda, niezliczona ilość zajęć oraz niesamowitych wrażeń, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Koordynatorkami wyjazdu były Iwona Biskupska-Czajczyńska oraz Marzena Kaźmierska.

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.